Żelowa henna do brwi i rzęs | Delia Cosmetics
Nie każdy może pochwalić się ciemną oprawą oczu, zwłaszcza jeśli chodzi o rzęsy bo z brwiami bywa różnie. Są osoby którym jasne brwi pasują i nie muszą mieć ich ciemnych by dobrze wyglądać. Ale są też takie osoby, którym jasne brwi po prostu nie pasują nawet jeśli natura je takimi obdarzyła, jak choćby ja. Moje naturalne brwi są jaśniejsze nawet od włosów przez co giną w twarzy i osobiście źle się czuję jeśli nie mam ich przyciemnionych. Rzęsy - podobna historia. W sumie moje rzęsy to są dosyć zabawne (ale też irytujące) - siwe przy nasadzie a ciemne na końcach. Jeśli nie użyję henny to po pomalowaniu tuszem z góry wyglądają jakby "wisiały" w powietrzu (tym bardziej że tusz niemal nigdy nie dociera do mojej nasady rzęs przez budowę oka). Bez pomocników po prostu źle się czuję i henna jest u mnie obowiązkowa od kilku lat.
Na początku chodziłam do kosmetyczki, później zaczęłam sama eksperymentować. O ile henna brwi jest jeszcze prosta o tyle ta rzęs była już wyższą szkołą jazdy, ale z czasem nauczyłam się je tak hennować aby mój "siwy" pasek u nasady nie był mocno widoczny.
Na polskim rynku jest kilka rodzai henny, tej profesjonalnej i tej dostępnej dla każdego. Moją pierwszą była henna w proszku, a później w kremie - obie marki Delia Cosmetics. Mam też profesjonalną hennę, ale niedawno (około miesiąca temu) w moje ręce wpadła żelowa henna marki Delia Cosmetics i to w aż trzech kolorach.
Użyłam jej już dwa razy zarówno na brwiach jak i rzęsach, co dwa tygodnie, ale już po pierwszym użyciu wiedziałam jaka jest i czy ją polubiłam. :)
DELIA Cosmetics
-ŻELOWA- HENNA do brwi i rzęs
Zawartość: tubka z koloryzatorem 15 ml, aktywator 2%, miseczka, mieszadełko-grzebyk
Cena: ok. 12 zł
Dostępne kolory: 1.0 czarny; 1.1 grafitowy; 3.0 ciemny brąz
Skład
Żel: Aqua, Glycerin, Trideceth-2 Carboxamide MEA, Oleth-5 Phosphate, Dioleyl Phosphate, p-Phenylenediamine, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, m-Aminophenol, Carbomer, Aminomethyl Propanol, Panthenol, Disodium EDTA, Sodium Erythorbate, Resorcinol, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, Sodium Sulfite, Acrylates/ Ethylhexyl Acrylate Copolymer, CI 77266 (nano), Laureth-21, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Acrylates/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Dehydroacetate, CI 75470.
Aktywator: Aqua, Hydrogen Peroxide, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Phosphoric Acid, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Pyrophosphate, Oxyquinoline Sulfate, Sodium Stannate.
Nowoczesny wymiar koloryzacji brwi i rzęs. Żelowa konsystencja i specjalny aplikator umożliwiają precyzyjne nakładanie preparatu. Kolor polecany dla kobiet o czarnych i ciemno brązowych włosach.
Dlaczego henna do brwi i rzęs Delia Cosmetics jest niezastąpiona w Twojej kosmetyczce?
Wygodny sposób na koloryzację brwi i rzęs.Metoda idealna dla Pań w każdym wieku. Zastępuje codzienne używanie konturówki do brwi. Łatwy i ekonomiczny zabieg. Nadaje brwiom wymarzony kształt i podkreśla oprawę oczu. Możesz mieć piękne brwi i rzęsy kiedy tylko zechcesz.
Sposób użycia: połączyć w miseczce, za pomocą aplikatora ok. 1 cm żelu koloryzującego z tubki z 5-6 kroplami aktywatora z buteleczki (stosunek 1:1). Mieszać do uzyskania gładkiej, jednorodnej konsystencji. Nałożyć tłusty krem wokół oczu, w celu zabezpieczania skóry przed zafarbowaniem. Za pomocą aplikatora nałożyć preparat na brwi i rzęsy. Koloryzację rzęs wykonać na otwartym oku. Po upływie 5-10 min zmyć hennę letnią wodą. Rzęsy zmywać przy zamkniętych oczach. Zwrócić szczególną uwagę by resztki henny nie dostały się do oczu. Po zakończeniu zabiegu wyregulować brwi i nałożyć krem nawilżający.
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Stosunek zmieszania 1:1.Tylko do użytku profesjonalnego. Proszę przeczytać instrukcje i przestrzegać ich. Produkt nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16 roku życia.Tymczasowe tatuaże na bazie czarnej henny mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia alergii.Nie należy farbować rzęs, jeżeli: - na twarzy występuje wysypka lub skóra głowy jest wrażliwa, podrażniona i uszkodzona, - kiedykolwiek wystąpiła reakcja na farbowanie włosów lub rzęs, - w przeszłości wystąpiła reakcja na tymczasowy tatuaż na bazie czarnej henny. Zawiera fenylenodiaminy, rezorcynę. Zawiera nadtlenek wodoru. Stosować rękawice ochronne. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu natychmiast przepłukać je wodą.
UWAGA: Środek silnie działający.Przeprowadzić test uczuleniowy na 48 godzin przed każdym użyciem produktu, nawet jeśli podobny produkt stosowany był w przeszłości. Chronić przed dziećmi.Nie przechowywać mieszaniny. Zużyć natychmiast po przygotowaniu. TEST UCZULENIOWY: Niewielką ilość mieszaniny (stosunek zmieszania 1:1) nanieść na wewnętrzną stronę przedramienia, pozostawić na 10 minut, a następnie zmyć. Jeśli w ciągu 24 godzin nie wystąpiło podrażnienie, można przystąpić do zabiegu. [źródło]
Jeśli ktoś nie czuje się na siłach by używać henny lepiej niech tego w domu nie robi. Pamiętam, że zanim sama zaczęłam robić ją w domu to naoglądałam się wielu filmików, przeczytałam sporo artykułów i dopiero wtedy zaczęłam robić hennę brwi. A rzęs zaczęłam robić dopiero po kilku miesiącach kiedy już się wczułam.
Podczas robienia henny zawsze mam w pogotowiu waciki kosmetyczne a także zwilżone patyczki do uszu (przydatne podczas hennowania rzęs). Skórę wokół brwi ale także rzęs chronię jakimś kremem (nakładając grubszą warstwę) bądź wazeliną. Dzięki temu nie zabarwia mi się niepotrzebnie skóra wokół co może też doprowadzić do podrażnienia.
W zestawie, który otrzymałam od marki były aż trzy kolory: czarny, ciemno brązowy (wpadający w ciepłe tony) oraz grafitowy, a także mała pęseta.
Pęseta choć mała jest całkiem niezła i ładnie wyrywa niechciane włoski nie urywając ich w połowie.
Z trzech kolorów otworzyłam czarną i brązową. Brwi zawsze robię sobie brązowe (mam włosy w kolorze ciemny popielaty blond) zaś rzęsy zawsze czarne. Dodatkowo zawsze korzysta moja mama i prosi mnie o hennę brwi. ;)
Każda henna ma ciekawą żelową konsystencję, nie jest zbyt rzadka ale też nie jest zbita dzięki czemu bardzo łatwo i wygodnie się ją nakłada.
Podoba mi się dodanie plastikowej miseczki do zestawu. Co prawda mam szklaną ale taka też jest dobra zwłaszcza gdy ktoś nie ma innej w domu. Jeśli chodzi o aplikator to akurat z niego jestem najmniej zadowolona. Zdecydowanie wolałam te z wersji kremowej.
Właściwie i tak nakładam hennę za pomocą starej szczoteczki po tuszu (czasem warto taką wygodniejszą umyć i zachować) a także pędzelka do brwi, który przeznaczyłam już tylko do henny brwi.
Ponieważ hennę robię dość regularnie nie zobaczycie spektakularnego przed i po. Henna brązowa bardzo dobrze sprawdza się na brwiach nadając i ciepły brązowy kolor. Ogólnie podczas malowania i tak je dodatkowo poprawiam, ale nie lubię ich w naturalnym mysim odcieniu (w końcu nie zawsze mam na twarzy makijaż).Wydaje mi się że czarna na moich rzęsach nie do końca dobrze łapie. Ale to może być wina moich rzęs bo nawet u kosmetyczek zawsze miałam kilka minut dłużej hennę niż u innych osób - nasada moich rzęs jest po prostu oporna.
Jeśli ktoś chce samemu wykonywać hennę w domu to spokojnie może spróbować z henną żelową Delia Cosmetics. Jeśli będzie uważać to nie zrobi sobie krzywdy, gdyż ta henna nawet nie barwi zbyt mocno skóry - zabarwiona podczas hennowania skóra pod włoskami na brwiach była już czysta drugiego dnia.
Wykonujesz hennę w domu? U kosmetyczki? A może jesteś szczęściarą o ciemnych brwiach i rzęsach? ;)