Kosmetyczna Bitwa: Insta-Dri i No Chip od Sally Hansen
Witam i o zdrowie pytam. ;)
Dziś od dawna planowana bitwa dwóch lakierów-topów firmy Sally Hansen, które mam w swojej kolekcji. Postanowiłam nie opisywać ich oddzielnie tylko właśnie razem, ponieważ jeden bije o głowę drugiego. A o co dokładnie chodzi, dowiecie się czytając posta poniżej.
Prosiłabym Was również o wypowiedź czy podoba wam się nowa wersja Kosmetycznej Bitwy? :) (choć w sumie poprzedni post tego typu był tylko 1 i dawno temu, no ale...;) )
Zapraszam!
Jako to z produktami tego typu bywa producent obiecuje same dobroci. A to, że wysuszy lakier już po chwili, a to że utwardzi go niczym marmur, że nic nie ma prawa odprysnąć, że lakier będzie błyszczał niczym lustro albo wypolerowany kryształ (ewentualnie diament - bo kobiety kochają diamenty przecież xD ). O! Nie możemy zapomnieć o tym że nasz manicure będzie idealny co najmniej tydzień! A co - dajmy tym kobietom coś aby w końcu przestały narzekać że już pierwszego dnia lakier im odpryskuje, bo toaletę myła albo naczynia zmywała. ;)
INSTA-DRI
Anti-Chip Top Coat (Utrwalacz manicure)
Martwi cię: nietrwały manicure, szybko blaknący kolor oraz ścierający się lub odpryskujący lakier?
A jakże - oczywiście, że mnie martwi. Ba! To mnie doprowadza do szewskiej pasji - a z natury jestem spokojną osobą. W końcu nie po to zastanawiam się godzinę jakim lakierem (lakierami) pomalować te swoje pazurki, malować je drugą godzinę ;) by w po niekrótkim czasie spoglądać na nie z odrazą i niechęcią. Co to, to nie!
Uzyskasz: perfekcyjnie wykończony, trwały i odporny na uszkodzenia manicure o wspaniałym połysku.
Och tak - poproszę! Od kiedy nauczyłam się w końcu ładnie malować paznokcie - choć do perfekcji mi wciąż daleko - to najbardziej pragnę mieć chociaż przez 3 dni idealny mani. Bo i tak na ogół po 3-4 dniach mi się nudzi i maluję od nowa. ;)
Innowacja Sally Hansen: zaawansowana formuła z aktywnym kompleksem polimerowym błyskawicznie wysusza każdy lakier na Twoich paznokciach - w zaledwie 30 sekund! Przedłuża trwałość manicure aż do 10 dni i nadaje mu wyjątkowy blask, a zawarte w nim filtry UV chronią kolor przed blaknięciem.
Jako, że chemikiem nigdy nie byłam, choć ocen z chemii złych nie miałam, coś się tam umiało ;) to postanowiłam sprawdzić czym jest ten owy polimer (tudzież: kompleks polimerowy). Wujek Google jak zwykle okazał się pomocny i tak mogę wam napisać, iż polimery to substancje chemiczne (a jakże by inaczej!) o bardzo dużej masie cząsteczkowej, które składają się z wielokrotnie powtórzonych jednostek zwanych merami... Zaraz, że co? No dobrze, przetłumaczmy to na prosty język zwykłych ludzi. Chodzi o to, że polimery są taką substancją, która nie zmienia swoich właściwości nawet jeśli jakiś mer (taka tyci-tyci cząsteczka) się odłączy. Taka twarda sztuka, rozumiecie. Co ciekawe polimery mają zastosowanie np. w wyświetlaczach telefonów komórkowych czy fotodiodach, pomagają też chronić materiały elektrochromowe przed korozją. Jeśli się mylę - poprawcie mnie. Więc...takie coś znajduje się w lakierze do paznokci, przepraszam, lakierze nawierzchniowym (wykończeniowym). Kompleks ten ma nam dać efekt wow, po prostu.
NO CHIP
Acrylic Top Coat
Akrylowa ochrona przeciw odpryskiwaniu lakieru
Martwi cię: szybka utrata blasku Twojego manicuru i jego odpryskiwanie? Rezultat: gwarancja połysku i długotrwałego manicure. Jak to działa? Akrylowa formuła po wyschnięciu staje się ultra-twardą tarczą, która zabezpiecza kolorowy lakier przed odpryskiwaniem i ścieraniem. Pozwala na długotrwałą ochronę, aby wzmocnić siłę paznokci.
No oczywiście, że mnie martwi. Chcę aby były piękne i aby je podziwiano, ot co. ;) A propos tarczy - jakoś tak mi się skojarzyło z tarczą Kapitana Ameryki... No ale...;)
_________________________________
Insta-Dri:
Ethyl Acetate - kwas octowy, ester etylowy. Rozpuszczalnik. Umożliwia rozprowadzenie lakieru na paznokciu, po nałożeniu lakieru odparowuje.
Alcohol Denat - rozpuszczalnik. Substancja drażniąca.
Butyl Acetate - octan butylu. Rozpuszczalnik. Umożliwia rozprowadzenie lakieru na paznokciu, po nałożeniu lakieru odparowuje.
Cellulose Acetate Butyrate - substancja filmotwórcza.
Acrylates Copolymer - wpływa na konsystencję produktu (powoduje wzrost lepkości), przedłuża trwałość kosmetyków, zapobiega przed rozwarstwianiem. Jest tzw. lepiszczem, czyli substancją wiążącą składniki kosmetyków.
Trimethyl Pentanyl Diisobutyrate - Substancja (typowy rozpuszczalnik) dodana do żywicy syntetycznej w celu wytworzenia lub promowania plastyczności i elastyczności oraz w celu zmniejszenia kruchości. Plastyfikator w kosmetykach kolorowych - nadaje elastyczność, zapobiega ich kruszeniu, dzięki czemu ułatwia również rozprowadzenie.
Sucrose Benzoate - substancja filmotwórcza.
Triphenyl Phosphate - plastyfikator - nadaje elastyczność, zapobiega ich kruszeniu, dzięki czemu ułatwia również rozprowadzenie.
Nitrocellulose - substancja filmotwórcza. Nitroceluloza, substancja tworząca warstwę lakieru.
Etocrylene - absorber UV.
Isopropyl Alcohol - emolient.
Benzophenone-1 - absorber UV.
Dimethicone – polidimetylosiloksan. Związek krzemu. Emolient tzw. suchy. Poprawia właściwości
sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Polidimetylosiloksan
jest substancją transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego.
Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.
Tocopheryl Acetate - octan tokoferylu. Nierozpuszczalny w
wodzie, za to rozpuszczalny w węglowodorach, alkoholach, tłuszczach i
olejach. Substancja o działaniu
antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry
wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Witamina E w
formie estru - octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach
plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na
promieniowanie UV. Dodatek antyoksydantów zapewnia trwałość produktów,
wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem
nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu
gotowego.
Carthamus Tinctorius
(Safflower) Seed Oil - olej z
nasion krokosza barwierskiego. Zawiera głównie nienasycone kwasy
tłuszczowe takie jak kwas linolowy w około 70%. Emolient. Zastosowany w
preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę
okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni
(jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy,
zmiękcza i wygładza.
Hydrolyzed Rice Protein – proteiny ryżowe. Odpowiedzialne za nawilżanie, nabłyszczanie
oraz odżywianie. Substancja higroskopijna, wchłaniająca wilgoć i
wiążąca wodę. Humektant - zapobiega wysychaniu preparatu kosmetycznego
oraz krystalizacji przy ujściu butelki.
PPG-2 Dimethicone - surfakant (środek zawieszający).
Saccharide Isomerate - substancja nawilżająca.
Algae Extract – ekstrakt z alg. Zawiera wiele substancji
czynnych m.in. witaminy, a także mikro i makroelementy (wapń, brom, cynk, jod,
żelazo, miedź, magnez i mangan) oraz proteiny, lipidy i polisacharydy. Humektant - zapobiega
krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp.
Lavandula Angustifolia
(Lavender) Flower/Leaf/Stem Extract – ekstrakt z lawenduli lekarskiej. Kwiaty
zawierają przede wszystkim olejek eteryczny (w jego skład wchodzą: linalol,
geraniol, furfurol, pinen, cyneol, borneol, antocyjany) garbniki, cukry,
związki mineralne. Działa antyseptycznie (zapobiega przed rozwojem
mikroorganizmów), przeciwzapalnie. Dzięki zawartości monoterpenów wpływa na
lepsze ukrwienie skóry. W wyższych stężeniach może wywołać podrażnienia skóry.
Stosowany w kosmetykach do cer trądzikowych, w preparatach przeciwłupieżowych,
jako składnik perfum oraz w kosmetykach do kąpieli.
D&C Violet no.2 (CI
60725) - pigment.
Czy tylko mnie nazwa Dimethicone kojarzy się z Deceptikonami? ;P
No Chip:
Ethyl Acetate - kwas octowy, ester etylowy. Rozpuszczalnik. Umożliwia rozprowadzenie lakieru na paznokciu, po nałożeniu lakieru odparowuje.
Butyl Acetate - octan butylu. Rozpuszczalnik. Umożliwia rozprowadzenie lakieru na paznokciu, po nałożeniu lakieru odparowuje.
Isopropyl Alcohol - emolient.
Acrylates Copolymer - wpływa na konsystencję produktu (powoduje wzrost lepkości), przedłuża trwałość kosmetyków, zapobiega przed rozwarstwianiem. Jest tzw. lepiszczem, czyli substancją wiążącą składniki kosmetyków.
Nitrocellulose - substancja filmotwórcza. Nitroceluloza, substancja tworząca warstwę lakieru.
n-Butylalcohol - rozpuszczalnik. Substancja odkażająca (?).
Hydrogenated Soybean Oil - emolient.
Diethylhexyl Adipate - emolient suchy. Plastyfikator w kosmetykach kolorowych - nadaje elastyczność, zapobiega ich kruszeniu, dzięki czemu ułatwia również rozprowadzenie.
Benzophenone-1 - absorber UV.
D&C Violet no.2 (CI 60725) - pigment.
Insta-Dri otrzymujemy w kartoniku z przegródką, która chroni dostatecznie nasz lakier przed tym aby się w nim nie przemieszczał. Napisy główne znajdziemy w takich językach jak angielski, francuski oraz hiszpański. Z tyłu zaś na oryginalne napisy naklejona jest naklejka w języku polskim.
Dostajemy 13,3 ml lakieru czyli całkiem sporo. Lakier ważny jest 24 miesiące od otwarcia, czyli również całkiem sporo, znaczy się, długo.
Jeśli zaś chodzi o samą buteleczkę to ma dosyć typowy kształt dla topów SH (choć inne też się zdarzają). Jest dosyć szeroka, ale wąska i zakrzywiona w lekki pół okręg. Prosta naklejka z przodu i z tyłu trzyma się nieźle a napisy się nie ścierają. Jako, że buteleczka jest transparentna (akurat ten "model" jest nieco zabawiony na czerwono - ale wciąż wszystko widać) możemy spokojnie zobaczyć ile dokładnie lakieru nam zostało. I jakiej jest konsystencji.
No Chip natomiast kupujemy na kawałku kartonika i zabezpieczonego kawałkiem transparentnego plastiku - coś na kształt opakowań szczoteczek do zębów. Mój niestety nie nadaje się do pokazania na blogu, bo wygląda tragicznie. ;) Tak jak w przypadku swojego poprzednika napisy są w 3 językach a z tyłu widnieje naklejka w języku polskim.
Tutaj również otrzymujemy 13,3 ml produktu i również ważny jest 24 miesiące od czasu otwarcia.
Buteleczka identycznie wygląda jak przy Insta-Dri z tym wyjątkiem, iż jest całkowicie bezbarwna.
Jeśli chodzi o pędzelki to są "wsadzone" w wygodne i długie nasadki, które się nie zacinają podczas zakręcania czy wykręcania. Są identycznie - długie, nie za szerokie, ale też nie za wąskie. Wyjątkiem jest kolor włosia - w Insta-Dri jest ono czarne, w No Chip transparentne.
Bardzo wygodnie się nimi operuje i na szerokość moich paznokci są idealne.
Zanim przejdę do tego jak się sprawują, wpierw warto napisać kilka słów o aplikacji. Jeśli chodzi o No Chip producent nakazuje nam nałożyć 1 warstwę na wyschnięty już lakier kolorowy, a jeśli zajdzie taka potrzeba to dołożyć jeszcze jedną. W przypadku Insta-Dri producent radzi nakładać na lakier kolorowy Sally Hansen (ale przecież inne marki również możemy). Zanim pomalujemy topem należy odczekać 1-2 minuty i dopiero wtedy nałożyć 1 warstwę utrwalacza. Po 30 sekundach możemy cieszyć się perfekcyjnym i trwałym manicure! Gdybym nakładała tylko 1 warstwę lakieru kolorowego to być może utrwalacz zadziałałby już po 30 sekundach, ale że nakładam co najmniej 2 warstwy to czas ten wydłuża się. Nie umiem powiedzieć ile dokładnie trwa to minut, ale po ok. pół godzinie nie muszę się już martwić o odciski etc.
Zapach utrwalaczy jest dosyć mocny i delikatnie różni się w obu produktach. Wydajność jest moim zdaniem dosyć dobra, ponieważ przy w miarę częstym używaniu Insta-Dri nie zużyłam jeszcze połowy buteleczki a używam go od połowy lutego tego roku przynajmniej raz w tygodniu. Konsystencja obu produktów jest identyczna - dosyć wodnista i rzadka, ale wygodnie się nakłada. Lepsza wodnistość niż zbyt gęsty lakier, który mógłby nam zniszczyć, np. wzorki. Zmywanie jest bardzo łatwe - choć to też zależy co nałożymy pod - bo jeśli jakiś topper to na pewno będzie to cięższa batalia.
I najważniejsze: trwałość i działanie.
Insta-Dri jest fantastyczny. Na razie najlepszy top jaki miałam i mam. Trwały - manicure wytrzyma spokojnie 5 dni, może nawet dłużej, choć po tylu dniach końcówki mogą się już ścierać. Jeśli chodzi o odporność na uszkodzenia - to zależy na jakie. ;) Bo na pewno nie będzie to mur-beton, ale całkiem mnie zadowala. Kiedy już dobrze wyschnie nic się na moim lakierze nie odbija, a dodatkowo otrzymujemy piękny blask a lakier nie blednie. To taki mój hit wśród produktów do paznokci.
Natomiast inaczej ma się sprawa z No Chip. Kupiłam go na listopadowej wyprzedaży w Rossmannie, ponieważ nie było już Insta-Dri i żałuję, że się nie wstrzymałam. Na początku byłam zadowolona - mój pierwszy dobry top. W końcu to Sally Hansen, tak bardzo wychwalany w blogosferze. Ajć.
Że nie poczytałam o nim wcześniej na wizażu...
Okay - lakier po pomalowaniu pięknie błyszczy i szybko wysycha. I człowiek byłby zadowolony, ale...no właśnie, jest jedno duże ALE! Po kilku godzinach, ewentualnie dnia następnego, na lakierze pojawiają się drobne pęknięcia. I człowiek oczom nie dowierza. No przecież nie kupowałam lakieru pękającego, więc o co kaman? I wtedy zaczyna się szukanie odpowiedzi w Internecie. No i masz babo placek. Top, który miał być moim hitem, okazał się beznadzieją.
Wygrzebane z dysku 2 zdjęcia (stare, jeszcze z poprzedniego roku, a więc i jakość nie najlepsza). Jeśli powiększycie zobaczycie jak nieestetycznie to wygląda. Tak zachowuje się właśnie No Chip. :( |
Drobne pęknięcia przeradzają się w coraz większe. I nie ważne, że lakier wytrzymuje nawet tydzień (sprawdzałam, dopiero po 5 dniach zaczął w kilku miejscach "odskakiwać"). No nie wygląda to estetycznie i już. Bardzo się na nim zawiodłam. :(
Lakiery Sally Hansen kupimy we wszystkich Rossmannach, w których znajduje się ich szafa, a także w niektórych Drogeriach Natura. Myślę, że będą również w innych drogeriach, tylko trzeba poszukać. I oczywiście zostają jeszcze sklepy Internetowe.
Cena obu produktów waha się w okolicach 13-28 złotych - zależy gdzie, czy trafimy na promocję etc.
Gdyby No Chip nie pękał na lakierze to byłby całkiem porządnym lakierem utrwalającym. Zużyję go, coś zawsze wymyślę, ale szkoda, że nie sprawdza się w roli, jaka jest mu przypisana.
Insta-Dri to zdecydowanie mój ulubieniec - za całokształt. Choć cena bez promocji może niektórych odstraszyć.
W tej bitwie zwycięzca może być tylko jeden i bezapelacyjnie zwycięża dziś Insta-Dri. Otrzymuje wszystkie możliwe punkty z malutkim minusikiem (za cenę - ale to pojęcie względne, więc sami rozumiecie).
Ktoś ma jeden lub drugi? Jak się u Was sprawują? A może zastanawiacie się nad kupnem któregoś z nich? Czy pomogłam w wyborze? :)
Nie mialam zadnego z nich ;)
OdpowiedzUsuńo proszę, nie wiedziałam o tym no chip, że tak fatalnie wygląda po kilku godz. od aplikacji.
OdpowiedzUsuńNiestety, na nim zawiodłam się najbardziej :(
Usuńahaha super post :) fajnie go zrobłąś, no ale co do produktów.
OdpowiedzUsuńNie używałam, ale jeśli sie skusze bede wiedzieć po któy sięgnąć
http://zyciowa-salatka.blogspot.com/
A dziękuję :) I o to chodziło :)
UsuńNie miałam ani jednego ani drugiego - u mnie świetnie sprawdza się Seche Vite ;)
OdpowiedzUsuńKiedyś też go wypróbuję :)
Usuńostatnie zdjęcie świetne :D Insta Dri musi być w końcu mój, w Naszym Rossmannie nie ma SH, ale online sobie go zamówię :)
OdpowiedzUsuńStwierdziłam, że to fajna forma :) U mnie są dwa Rossmanny i tylko w jednym jest ich szafa, ale fakt, zostaje jeszcze sieć :)
Usuńhahah świetne opisałaś lakierki i bosko dodałaś te buźki do zdjęć :D!
OdpowiedzUsuńTak sobie pomyślałam, że to będzie lepiej oddawać koncepcję kosmetycznej bitwy ;)
UsuńPosiadam InstaDry i jestem w nim zakochana. Wypiera top coaty z Eveline. Zauważyłam,że w 10 minut od nałożenia wysusza na skałę moje paznokcie, co jest ogromnym plusem, bo nie lubię czekać jak lakier wyschnie. Wytrzymuje spokojnie 5 dni bez naruszenia. Mam go od grudnia 2015r., dochodzę powoli do połowy, jak narazie mi nie gęstnieje. Zdecydowany faworyt.
OdpowiedzUsuń